Miliónová pokuta

Rudolf Výborný

Milión je ohromně velká částka téměř v každé měně, v dolarech, librách, euro i v českých korunách. Dokonce i film byl natočen na téma “miliónová bankovka”. Milión je prostě moc velký v každém směru, tak velký, že miliónová pokuta je zvrácenost. Jsou ovšem vyjímky, když někdo způsobí milónové škody, je přiměřené, že musí zaplatit miliónové pokuty. Je však těžko uvěřit, že by někdo mohl být pokutován milióny jen proto, že něco napsal nebo řekl. Zejména problematické by bylo, kdyby pokuta byla uvalena za výrok, který byl jen částečně nesprávný nebo nepřesný. To však je přesně to co na nás chystá Laboristická vláda. Cituji z oběžníku jednoho Body Corporate:”The Committee will advice owners of any changes in price, keeping in mind that the Body Corporate could be fined up to $1.1 Million dollars for attributing the price increase in power to Carbon Tax without adequate proof.” Několik věcí stojí za všimnutí. Kdo bude rozhodovat o tom zda důkaz je “adequate”? Socialistický aparátčik? Předpokládám, že v případě sporu by se celá věc nakonec projednávala soudem, ale i to by tak jak tak bylo neštěstí, cena procesu a ostatní právní výlohy by byly zničující. A kdo by vlastně pokutu musel zaplatit? Body Corporate? To nemá jiné peníze než peníze nájemníků! Tak raději držet hubu a platit! Situace je o to horší, že drastická pokuta hrozí nejenom nájemníkům, ale i obchodníkům, řemeslníkům, vůbec každému kdo má co dělat s energii a jejím použitím nebo distribucí. Jen se odvaž kritisovat “carbon tax”. My Ti zasolíme. Mně se na tom nejvíce nelíbí to, že nejde o potrestání za lež, ale o pomstu a zastrašování politických protivníků. Vláda začala třídní válku, hrr na milionáře. Je to do jisté míry známka toho, že je na konci, nemá žádné platné argumenty pro ospravedlnění své existence a své činnosti, a tak dělá vše možné i nemravné, aby se udržela u moci. Třídní válka mi připomněla komunistickou ideologii z Československa. Lenin kdysi kdesi prohlásil:”Právo je vůle (zvůle?) vládnoucí třídy povýšená na zákon,” Miliónová pokuta je přesně podle Leninova výroku. Jediná naděje jsou příští volby.

About Rudolf Vyborny

Professor Emeritus, University of Queensland, Mathematics Areas of Interest are Real and Complex Analysis, particularly PDE's and the Henstock-Kurzweil integral.
This entry was posted in Australia, Climate Change, Labour Party, Socialism. Bookmark the permalink.

2 Responses to Miliónová pokuta

  1. ferdinard says:

    Vyhrožování pokutami je papírový tygr na strašení zbabělců, ale bude stačit. Národ, který volí Wongs, si daň zaslouží.

  2. Pingback: Paskuda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>